AKUT VAKFI KUAFÖR VE BERBERLERİ HATAYLILARIN HİZMETİNDE

AKUT VAKFI KUAFÖR VE BERBERLERİ HATAYLILARIN HİZMETİNDE

AKUT Vakfı’nın “Hatay’da Hayata Devam” projesi kapsamında Antakya’da açtığı kuaför ve berberleri, İBB Kiptaş Geçici Yaşam Kenti yerleşkesine taşındı. Proje ile depremden etkilenen Hataylılara ücretsiz kişisel bakım ve hijyen hizmeti sunulurken yerel istihdam da destekleniyor.

6 Şubat büyük deprem felaketinin ardından afet bölgelerine yönelik pek çok çalışma yürüten AKUT Vakfı, afet bölgesinde yaşamı normalleştirebilmek ve yaşanılan zor günleri bir nebze olsun unutturabilmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. AKUT Vakfı, “Hatay’da Hayata Devam” projesi kapsamında Antakya’da açtığı kuaför ve berberleri ile Hataylılara ücretsiz kişisel hijyen ve bakım hizmeti sunuyor.

Hataylı kuaförlerin istihdam edildiği projeden bugüne kadar yüzlerce Hataylı yararlandı. Yeni yerleşkesine taşınma çalışmaları sona eren ve İBB Kiptaş Geçici Yaşam Kenti’nde randevu sistemi ile misafirlerini ağırlamaya başlayan AKUT Vakfı kuaför ve berberleri, her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Randevu almak için 0 538 708 25 88 ve 0 534 385 19 81 no’lu telefonlara WhatsApp mesajı göndermek yeterli.

Ana Destekçileri Turkish Philanthropy Funds (TPF) ve Amerikan Türk Derneği (ATA-DC) olan projeye P&G Türkiye ise malzeme desteği ile katkı sağlıyor.

AKUT Vakfı Kurumsal İletişim