AKUT VAKFI – İGDAŞ “DEPREM FARKINDALIK” PROJESİ 

AKUT VAKFI – İGDAŞ “DEPREM FARKINDALIK” PROJESİ 

 

Avrupa’nın en büyük gaz dağıtım şirketi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli iştiraklerinden olan İGDAŞ; İstanbul depremine hazırlıklı olmak amacıyla “Deprem Farkındalık” projesi başlatmıştır. 

Aldığı altyapı tedbirleri, geliştirdiği “Deprem Erken Uyarı Sistemi” ve oluşturduğu “Deprem Koordinasyon Kurulu” ile depreme en hazırlıklı kurumlardan biri olan İGDAŞ; topraklarının %93’ü fay hatları üzerinde yer alan yurdumuzda, deprem konusunu coğrafyamızın en önemli meselelerinden biri olarak gördüğünden deprem gerçeği ile güvenli yaşam kültürünü birleştirecek “Deprem Farkındalık” projesini başlatmıştır. 

İstanbul halkının beklenen İstanbul depremini en az hasar ile atlatabilmesi amacıyla eş zamanlı şekilde yürüttüğü pek çok toplum bilinçlendirme projesinde var gücüyle çalışan AKUT Vakfı, İGDAŞ’ın “Deprem Farkındalık” projesinin paydaşıdır. Vakfımız, 2021 yılı içerisinde projenin “eğitim” ayağında aktif olarak görev almıştır. 

Proje kapsamında AKUT Vakfı gönüllüleri tarafından İGDAŞ çalışanlarına ve çalışanların ailelerine toplam 40 oturumda “Afet Bilinçlendirme” semineri verilmiştir. Bu seminerler ile ülkemizde yaygın olarak görülen deprem, sel ve yangın başta olmak üzere afetlerin geneliyle ilgili kapsamlı bilgiler aktarılmış; doğa olaylarını afete dönmeden atlatabilmek için benimsenmesi gereken güvenli yaşam kültürü hakkında pratik ve hayati öneme sahip bilgiler paylaşılmıştır.   

Yine İGDAŞ, tüm çalışanlarına AKUT Vakfı eğitmenlerinin hazırladığı ve içerisinde temel ilk yardım malzemeleri ile pilli radyo, makas, kâğıt mendil, defter, kalem, el feneri gibi pek çok acil ihtiyaç malzemesinin olduğu acil durum çantalarını hediye etmiştir. 
  

 

Diğer Projelerimiz

Bizi Takip Edin.

Ara