AKUT VAKFI – İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “DEPREME HAZIRLIK” PROJESİ 

AKUT VAKFI – İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “DEPREME HAZIRLIK” PROJESİ 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin beklenen İstanbul depremine hazırlıklı olmak amacıyla gerçekleştirdiği “Depreme Hazırlık” projesinin paydaşlarından biri olan AKUT Vakfı, projenin eğitim ayağında aktif olarak görev almaktadır. 

Bu kapsamda AKUT Vakfı Eğitim Birimi gönüllüleri, İstanbul halkını depremin öncesi, sırası ve sonrası hakkında bilinçlendirmek üzere bir dizi içerik hazırlamışlardır. Bu içerikler, AKUT Vakfı Başkanı Ali Nasuh Mahruki tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşlarından olan Medya A.Ş.’de çekilen videolarla hayat bulmuştur. 

İstanbul Ulaşım A.Ş.nin tüm istasyon ve araç içi ekranları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm şehir içi ekranlarında yayınlanarak milyonlarca İstanbulluya ulaşan kamu spotlarımız aracılığıyla Vakfımız depremin öncesi, sırası ve sonrasına yönelik hayat kurtarabilecek önerileri halkımıza aktarma imkânı elde etmiştir. 

Çalışma “deprem” etabı tamamlandıktan sonra “yangın” başlığında devam edecektir. 

Beklenen İstanbul depreminin en az hasarla atlatılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile afet ve acil durum yönetimi eksenli farklı konu başlıklarında iş birliğimiz devam etmektedir.

Diğer Projelerimiz

Bizi Takip Edin.

Ara