“BİRLİKTEN AKUT DOĞAR” ÇOCUK TİYATROSU 

“BİRLİKTEN AKUT DOĞAR” ÇOCUK TİYATROSU 

 

“Risk ve Afet Bilinci ile Yetişen Nesiller Depreme Hazır” sloganıyla yola çıkan ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu tarafından verilen hibe desteği ile seyircileriyle buluşan AKUT Vakfı Kültür Sanat Kulübü Çocuk Tiyatrosu Topluluğu, korku kültürünü güvenli yaşam kültürüne dönüştürmeyi amaçladığı çocuk oyunu “BİRLİKTEN AKUT DOĞAR” ile proje süresince 2.765 öğrencimize oyun, 10 bin öğrencimize ise oyunun bilinçlendirme kitapçığı ve seminerler yoluyla ulaşmıştır.

Oyun içeriği ve kitapçık altyapısı, AKUT Vakfı Seminer Birimi gönüllüleri tarafından oluşturulan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

Başkanımız Kaleminden…

Sevgili Destekçilerimiz,

Çocuklarımıza armağan ettiğimiz “BİRLİKTEN AKUT DOĞAR” adlı çocuk oyunu, toplumun afetlere karşı daha bilinçli olması için gösterdiğimiz çabalardan sadece biri. Daha önce de çocuklara yönelik pek çok proje gerçekleştiren Vakfımız, bugünün çocuklarının yarının liderleri olduğunu ve geleceğimizi ancak onlarla birlikte kurtarabileceğimizi unutmadan, çocuklarımıza dönük özgün projeler üretmeye büyük önem vermektedir. 

Çocuklarımızın afetler, acil durumlar, depremler ve bütün bunların üstünde güvenli yaşam kültürü ile yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığımız bu özgün projeyle, Türkiye’mizin afete dayanıklı bir toplum olmasına katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize…

Nasuh MAHRUKİ

AKUT Vakfı Başkanı

 

PROJE KÜNYESİ 

Proje Dönemi: 01.04.2013 – 01.03.2014

Destekleyen Kuruluş: İsveç Başkonsolosluğu

Proje Amacı: İlköğretim çağındaki çocuklara güvenli yaşam kültürü ve bilinci oluşturmak, bir acil durum anında doğru davranış sergilemelerine yardımcı olmak.  

Hedef Kitle: İstanbul’daki ilkokul öğrencileri  

Proje Sonuçları: 

  • 5 okulda, 7 oyun ve 2.515 öğrenci
  • 10 bin adet deprem bilinçlendirme kitapçığı, 
  • Oyunun web sitesi (www.birliktenakutdogar.com)

Diğer Projelerimiz

Bizi Takip Edin.

Ara